Sarkana palmu ella Carotino; Red palm oil Carotino


E vitamīns

Palmu eļļas pretvēža iedarbība


Carotino Palmu eļļa ir bagātākais Tocotrienolu avots .

  

Neviena cita pazīstamā augu eļļa (izņemot rīsu eļļu) nesatur šī vitamīna sastāvdaļu nozīmīgajā daudzumā. Palmu eļļai piemīt anti-vēža īpašības. Palmu eļļa ir Vitamīna E avots. Vitamīns sastāv no divām sastāvdaļām:

Tokoferols un Tokotrienols.

Vitamīna E atšķirīgās formas atšķiras ar bioloģisko aktivitāti.

Tokoferoli ir vitamīna E grupa, kas sastāv no četrām formām alpha-tocopherol ir aktīvākā vitamīna E sastāvdaļa.

Tokotrienols-spēcīgs antioksidants un ir ļoti svarīga E vitamīna sastāvdaļa,

Vitamīna E saturs pārtikā ir izteikts alpha-tocopherol ekvivalentos.

Vitamīna E principālā loma organismā ir būt par antioksidantu.Tas kavē nepiesātināto taukskābju, fosfolipīdu un Vitamīna A oksidēšanos. Tas arī palīdz saglabāt šūnu membrānu stabilitāti, iznīcina brīvos radikāļus, spēlē būtisku lomu pret šūnu novecošanos, artesklerozi un ir būtisks normālai organisma funkcionēšanai.

Anti-oksidanti ir vielas, kas kavē vai novērš organisko vielu oksidēšanos ar skābekli. Polinepiesātinātās taukskābes, kuras atrodas strukturālo lipīdu šūnu membrānās ir itsevišķi jūtīgas pret oksidēšanos, ko ietekmē brīvie radikāļi.

Vitamīns E atrodas visos audos, galvenokārt muskuļos un audos. Sakarā ar Vitamīna E kā antioksidanta darbību ir iespējama saikne, kas bremzē vēža attīstīšanos.

E vitamīns veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu

Prof. K.K. Carroll Humānā uzturvielu centra Western Ontario universitātē un Wistar Institūta Prof. David Kritchevsky secināja, ka Palmas eļļas tocotrienoliem piemīt efektīva pretvēža iedarbība.

Atpakaļ