Receptes ar sarkano palmu ellu Carotino
Publikacijas
Notikumu saraksts
Sarkana palmu ella CAROTINO Baltijas valstis, Latvija, Lietuva, Igaunija ; Red palm oil CAROTINO Baltics, Latvia, Lithuania, Estonia ; RBI SIA distributor of Red palm oil CAROTINO in the Baltic States

Vitamīns A

Dabā sastopamais A vitamīna provitamīns - dzeltenīgi sarkanais Beta karotīns , kuru pazīst pēc burkāniem. Tas uzturā ir viens no pirmajiem, ko atzīst par būtisku. Ja uzturā tā trūkst, reizē ar gļotādu saslimšanām parādās traucējumi tauku dziedzeru un kuņģa sekrēta darbībā, kā rezultātā tiek kavēta augšana un pieaug infekcijas briesmas. Redzes procesā A vitamīns iesaistās aldehīda formā kā retinols.

Ir aprakstīti virkne pētījumu par A vitamīna iedarbību pret dažādām epitēlijas vēža formām.

Turpretim beta karotīns ir nekaitīgs, jo tas tiek sašķelts tikai tad, ja rodas nepieciešamība pēc retinola.

Alfa karotīns kopā ar beta karotīnu organismā sintizē A vitamīnu vajadzīgā daudzumā (zarnu gļotādā veidojas vitamīns A) un beta karotīns nepieļauj vitamīna A pārdozēšanu, atšķirībā no sintētiskā A vitamīna.

Salīdzinājumā ar burkāniem, "Carotino" satur karotenoīdus 15 reizes lielākā koncentrācijā.
A vitamīns atbrīvo asinsvadus no holesterīna nogulsnēm, uzlabo asinsriti un attīra asinsvadus. Dabīgais beta karotīns nepieļauj A vitamīna pārdozēšanu organismā, jo regulē A vitamīna vielmaiņu organismā un stiprina organisma pretestības spējas.


E vitamīns, alfa un beta karotīni un koenzīms Q10 bremzē šūnu novecošanos un paātrinātu novecošanas procesu.

Karotinoīdi aknās tiek konvertēti par vitamīnu A. Tāpēc beta karotīnu dēvē par pro vitamīnu A. Katra beta karotīna molekula sintizē divas vitamīna A molekulas uzreiz konvertācijas brīdī.

Nav jāuztraucas par vitamīna pārdozēšanu, jo mūsu organisms konvertē beta karotīnu tik cik nepieciešams.