Sarkana palmu ella Carotino; Red palm oil Carotino


Vitamīns A

Dabā sastopamais A vitamīna provitamīns-dzeltenīgi sarkanais Beta karotīns , kuru pazīst pēc burkāniem. Tas barībā ir viens no pirmajiem, ko atzīst par būtisku. Ja barībā tā trūkst, reziē ar gļtādu saslimšanām parādās traucējumi tauku dziedzeru un kuņģa sekrēta darbīb', kā rezultātā tiek kavēta augšana un pieaug infekcijas briesmas. Redzes procesā A vitamīns iesaistās aldehīda formā kā retinols.

Ir aprakstīti virkne pētījumu par A vitamīna iedarbību pret dažādām epitēlijas vēža formām.

Turpretim Beta karotīns ir nekaitīgs, jo tas tiek sašķelts tikai tad, ja rodas nepieciešamība pēc retinola.

Alfa karotīns kopā ar Beta karotīnu organismā sintizē A vitamīnu vajadzīgā daudzumā ( zarnu gļotādā veidojas vitamīns A) un Beta karotīns nepieļauj vitamīna A pārdozēšanu, atšķirībā no sintētiskā A vitamīna. Salīdzinājumā ar burkāniem, "Carotino" satur karotenoīdus 15 reizes lielākā koncentrācijā.
A vitamīns atbrīvo asinsvadus no holesterīna nogulsnēm, uzlabo asinsriti un attīra asinsvadus! Dabīgais b karotīns nepieļauj A vitamīna pārdozēšanu organismā, jo regulē A vitamīna vielmaiņu organismā un stiprina organisma pretestības spējas.
E vitamīns, b un a karotīns un koenzīms Q10 bremzē šūnu novecošanos.
E vitamīns, Beta-un Alfa-karotīns un koenzīms Q10 bremzē paātrinātas novecošanas procesu.

Karotīns tiek konvertēts par vitamīnu A aknās. Tāpēc Beta karotīnu dēvē par pro vitamīnu A. Katra Beta karotīna molekula sintizē divas vitamīna A molekulas uzreiz, kad tas ir konvertēts.

Nav jāuztraucas par vitamīna pārdozēšanu, jo mūsu organisms konvertē Beta karotīnu tik cik nepieciešams.

Atpakaļ