Sarkana palmu ella CAROTINO Baltijas valstis, Latvija, Lietuva, Igaunija ; Red palm oil CAROTINO Baltics, Latvia, Lithuania, Estonia ; RBI SIA distributor of Red palm oil CAROTINO in the Baltic States
Receptes ar sarkano palmu ellu Carotino
Publikacijas
Notikumu saraksts

Koenzīms Q10

Koenzīms Q10 ir atslēga šūnu enerģijas ražošanai. Aknas no dažādām aminoskābēm var sintizēt Q10, bet ap 40 gadu vecumu šī spēja samazinās un noved pie nepietiekamas Q10 koncentrācijas organismā.

Q10 darba vieta ir šūnu mitohondriji. Šeit sadalītās barības vielas ar skābekļa palīdzību tiek pārvērsts šūnu enerģijā, ko raksturo ATF līmenis. Q10 darbojas kā neaizvietojams katalizators, lai ieelpotais skābeklis titku saistīts ar šūnām.

Enerģija nepieciešama visām organisma šūnām, jo īpaši sirds un aknu pārslogotajām šūnām, tāpat arī muskuļiem, ko bez Q10 nevar nodrošināt.

Koenzīma Q10 deficīts veido šūnu enerģijas deficītu, kā rezultātā pazeminās fiziskās un garīgās darbaspējas un novājinās organisma aizsargspējas.

Tātad Q10 kalpo šūnu apgādei ar skābekli, kura efektivitāte palielinās saistoties ar vitamīnu E.

Koenzīms Q10 atveseļo organisma imūno sistēmu un aizsargā pret diabētu, garīgiem traucējumiem un slimībām, kas saistītas ar organisma novecošanos. Tās dabīgie antioksidanti spēlē aizsargājošu lomu šūnu novecošanas procesā, aterosklerozes (asinsvadu sieniņu sašaurināšanās) un vēža formu novēršanā.

Koenzīms (koferments) Q10