RBI SIA daliba izstades, seminaros, konferences Eiropā un Malaizija, Indonezija Sarkana palmu ella Carotino
Publikacijas sarkana palmu ella Carotrino Latvija, Lietuva, Igaunija, Baltijas valstis
Sarkana palmu ella Carotino apraksts
RBI SIA izejvielas, sarkana palmu ella, palmu kodolu ella, kokosriekstu ella, kakao, ingredients Red palm oil CAROTINO Latvia,Lithuania, Estonia, Baltics
Apraksts par Carotino SDN.BHD, Sarkanas palmu ellas Carotino izplatitajs RBI SIA Latvija, Lietuva,Igaunija, Baltijas valstis
Apraksts par firmu RBI SIA, Sarkanas palmu ellas Carotino izplatitajs RBI SIA Latvija, Lietuva,Igaunija, Baltijas valstis
Sarkana palmu ella Carotino Facebook

Sarkana palmu ella Carotino Facebook

                        Adrese:  Margrietas 7, Rīga, Latvia / e-mail: rbi@latnet.lv   Tel: 371-29132516

https://www.healthline.com/health/tocotrienols#health-benefits


Tokotrienoli ir ķīmiskas vielas vitamīna E saimē. E vitamīns ir viela, kas nepieciešama pareizai ķermeņa un smadzeņu darbībai. Tāpat kā citu E vitamīna ķīmisko vielu tokoferolu gadījumā, dabā sastopami četri tokotrienolu veidi: alfa, beta, gamma un delta. Tokotrienoli sastopami rīsu kliju, palmu augļu, miežu eļļās un kviešu dīgstos. Savukārt tokoferoli galvenokārt atrodami augu eļļās, piemēram, olīvu, saulespuķu un saflora eļļās, pilngraudu un zaļajos lapu dārzeņos.


Šīs vielas ir pieejamas arī papildinājumu formā kā kapsulas vai tabletes. Lai gan tokotrienoli pēc struktūras ir līdzīgi tokoferoliem, katram no tiem ir atšķirīga efektivitāte un ietekme uz cilvēka veselības stāvokli.


Eksperti uzskata, ka tokotrienoliem ir daudz priekšrocību labas veselības uzturēšanai - daži no tiem ir spēcīgāki nekā tie, kas sastopami biežāk sastopamajos  tokoferolos. Tiem ir lielāka ietekme uz paaugstinātu smadzeņu veselību un funkcionalitāti, pretvēža aktivitāti un holesterīna līmeni pazemināšanos.


Tokotrienolu izplatītas formas un lietojumi


Tokotrienoli dabā parasti nav sastopami, un, ja tādi ir, tie mēdz parādīties ļoti zemā līmenī. Tomēr palmu, rīsu kliju un miežu dīgstu eļļas satur tokotrienolus, kā arī kviešu dīgstos tas ir sastopams.


Sarkanā palmu eļļa ir viskoncentrētākais dabiskais tokotrienolu avots, taču pat tad jums katru dienu vajadzētu patērēt vienu tasi palmu eļļas, lai uzņemtu tokotrienolu daudzumu, kas, pēc ekspertu domām, var labvēlīgi ietekmēt veselību, tomēr lai iegūtu vairāk augstākas vielas koncentrācijas, konsultējieties ar savu ārstu par piedevām.


Tokotrienolus var atrast arī sintētiskās piedevās, kuras parasti pārdod veselīgas pārtikas veikalos un aptiekās. Kaut arī daudzi cilvēki lieto E vitamīna piedevas, lielākā daļa satur tikai alfa-tokoferolu.


Tokotrienoli - it īpaši, ja tos lieto kopā ar skvalēnu, fitosterīniem un karotinoīdiem - ir saistīti ar labu veselību vairākos zinātniskos pētījumos. Konkrēti, tokotrienoli var efektīvi samazināt:


- sliktā holesterīna līmeni,

- dažus vēža paveida rašanās riskus un to sekas.


Tokotrienolu sniegumi veselībai


Zinātniskie pētījumi liecina, ka tokotrienolu lietošanai ir vairākas priekšrocības veselībai. Tie ietver:


- lūzumu sadzīšanas uzlabošanos. Uzticamu avotu pētījumi par žurkām pēc menopauzes ar osteoporozi parādīja, ka tokotrienoli palīdzēja stiprināt un ātrāk dziedēt kaulu lūzumus nekā citi E-vitamīna bāzes piedevas.

- Neiroaizsardzības efekti. Uzticami avotu pētījumi par cilvēkiem liecina, ka tokotrienoli ātri un viegli nonāk smadzenēs, kur tie var uzlabot smadzeņu darbību un veselību.

- Pretvēža iedarbība un paaugstināta vispārējā veselība. Uzticamu avotu pētījumi liecina, ka tokotrienoliem ir vispārēja pozitīva ietekme uz cilvēka veselību un īpaši ar tiem saistītās pretvēža īpašības.

- Sirds un asinsvadu slimību riska samazināšana un holesterīna līmeņa pazemināšana. Uzticamais avots: tokotrienoli var palīdzēt palēnināt plāksnes veidošanos artērijās un samazināt holesterīna līmeni.

Kas ir tokotrienoli?